FÁJDALOMMENTES LÉZERES VISSZÉR- ÉS DERMOID-SIPOLY MŰTÉTEK

2008- ban azért kezdtem el érsebészeti magánrendelésemet, hogy kellő időt fordíthassak a betegek vizsgálatára, kezelésére, mindezt esztétikus, szorongásmentes környezetben. Ez kiküszöböli a futószalag-szerű ellátást, ugyanis a gyógyításban nem a mennyiség, hanem a minőség a döntő szempont. A leghatékonyabb kezelés érdekében folyamatosan nyomon követem a szakterületemen jelentkező új módszereket, eredményeket, a legmodernebb technikákkal, a lehető legnagyobb gondossággal dolgozom.

 

Dr. Sándor Ferenc, érsebész vagyok. 1987-ben végeztem a SOTE Általános Orvosi Karán „summa cum laude” minősítéssel. Az egyetem befejezése után a budapesti Nyírő Gyula Kórház Sebészeti Osztályán helyezkedtem el. 1991-ben sebészeti szakorvosi vizsgát tettem.1994-96 között a SOTE Ér- és Szívsebészeti Klinikáján érsebészeti képzésen vettem részt, majd 1996-ban megszereztem az érsebészeti szakorvosi képesítést. 1998-2013 között a Szent János Kórház Sebészeti Osztályán dolgoztam, ahol lehetőségem volt mind sebészeti, mind érsebészeti műtétek végzésére. Emellett részt vettem az orvostanhallgatók, és a szakvizsga előtt álló sebészrezidensek képzésében, részleg-és ügyeletvezetőként pedig a betegek sürgősségi ellátásban is segítséget nyújtottam. Ezen kívül a kórház más osztályán konziliarius feladatokat (érsérülések rekonstrukciója, urológiai, nőgyógyászati műtétek során felmerült sebészeti, érsebészeti problémák megoldása) is elláttam. Mindezek széleskörű gyakorlatot biztosítottak a tervezett műtétek, illetve a felmerülő szövődmények elhárításában.

Magyarországon én végeztem az első radiofrekvenciás visszérműtétet 2008-ban a Telki Magánkórházban, majd röviddel ezután elkezdetem a lézeres visszérműtéteket is – ugyancsak az elsők között Magyarországon.

Mérföldkő a visszérkezelésben

Már a szakvizsga előtt érdeklődéssel fordultam a visszérbetegség felé, a döntően civilizációs eredetű kórkép elterjedtsége, az ellátásban tapasztalható ellentmondások miatt. Vezető intézményekben tanulmányoztam és alkalmaztam az akkori legmodernebb műtéti eljárásokat. A visszeres betegek kezelésében az áttörést az új, endovascularis műtétek bevezetése jelentette. Már az Egyesült Államokbeli bevezetés után, 2008-ban az akkor még Nyugat-Európában is ritkaságnak számító radiófrekvenciás műtéti kezelést tanulmányozhattam a Heidelbergi Egyetemi Klinikán, melyet követően elindítottam a magánvállakozásomat, Med-Alexander Kft. néven. Célkitűzésemnek tekintettem a mikroinvaziv (azaz minimális sebekkel, fájdalommentesen végezhető) lézeres technika bevezetését, majd rövidesen elvégeztem Magyarországon az első rádiófrekvenciás visszérműtétet a Telki Magánkórházban. (2008.) Az eszközigényes, megfelelő technikai tudást igénylő műtétek elvégzéséhez nagy segítséget jelentett a korábbi nagyszámú hagyományos visszérműtét során szerzett tapasztalatom. 2009-ben lipcsei Venenzentrumban tartott kurzuson a lézeres varicectomiák módszerét is elsajátítottam, és az igen kedvező tapasztalatok alapján azóta döntően ezt a technológiát alkalmazom.

A magánrendelésemen komplex érsebészeti konzultacio (fizikalis, doppler, és duplex ultrahangvizsgálat) történik, mely alapján kezelési javaslatot és részletes tájékoztatást kap a beteg az egyes terapiás lehetőségekről, kiválaszthatja a neki megfelelő terapiás tervet ill. műtéti előjegyezésre is lehetőség van. Emellett több magánintézetben voltam, ill. vagyok érsebész konzulens,ahol az adott intézmény betegeinek érsebészeti vizsgálatát, ill. kezelését végzem.

Bővülő tudás a lézeres technológiák területén

Miután mostanra évtizedes műtéti tapasztalatok állnak a rendelkezésünkre, melyek a lézer alkalmazást illetően kiszámíthatatlan távlatokat ígérnek a gyógyításban is, a technika és a technológia folyamatosan, igen gyors ütemben fejlődik, ezért rendszeresen részt veszek a neves nyugat-európai klinikákon szervezett un. felfrissítő work -shopokon, melyek során lehetőség van megismerni az érsebészet területén a legújabb fejlesztéseket, új módszereket, illetve megosztani tapasztalatainkat.

A bonni Biolitec AG (a lézeres visszérműtétek során alkalmazott legnagyobb tapasztalattal bíró diódalézer gyártója, melyet én is használok a műtéteim során) regisztrált oktatója vagyok, így részt veszek a hazai és külföldi érsebészek képzésében, melynek során a lézeres visszérműtétek technikáját tanítom a módszer iránt érdeklődő kollégák számára, több magyarországi és nemzetközi angiologiai és érsebészeti kongresszuson műtét-technikai bemutatókat tartok.

A lézeres visszérműtéteket kezdettől fogva a bonni Biolitec cég (Ceralas) 1470 nm diódalézerével végzem, kettősen sugárzó radiális optikai szálat (double ring radial fibre) használok, mely gyakorlatilag 100%-os elzáródási rátát eredményez.